Na ishte njehere…

Vëllezërit Grimm - Jakob Grimm, Wilhelm Grimm BCA067

New product

Përshkrim i shkurtër

Na ishte një herë - katër fjalë të thjeshta që edhe pas më shumë se dy shekujsh ende kanë të njëjtin ndikim, duke i çuar lexuesit në një botë misteresh dhe çudirash. Një përmbledhje e përrallave me të cilat jemi rritur: Borëbardha, Bukuroshja e fjetur, Kësulëkuqja përrallat e vëllezërve Grimm nuk njohin kohë.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99927-334-4-8

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përrallat e vëllezërve Grimm janë shndërruar në përkufizimin e letërsisë klasike për fëmijë. Të mbledhura prej vëllezërve Grimm e të botuara për herë të parë më 1812, këto përralla janë bërë pjesë e kujtesës kolektive të shumë brezave të vegjëlish e të rriturish. Ndër më të famshmet mes tyre mund të përmenden tituj si Borëbardha, Hirushja, Gishtoja, Princi Bretk e plot të tjera.

Data sheet

pages348
ISBN978-99927-334-4-8
Published year2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiNeka Turkeshi