100 vjet View larger

100 vjet

Blendi Fevziu UE0022

New product

Përshkrim i shkurtër

Një shekull shtet është vështirë të përmblidhen në një libër, por kjo është sfida e këtij botimi. "100 vjet" sendërtohet bazuar mbi dokumente historike dhe ka një linjë logjike në të cilat janë të gjitha ngjarjet e shtetit shqiptar. Aty vijnë personazhet që e kanë dominuar më shumë vendin Ahmet Zogu dhe Enver Hoxha, por, filtrohen edhe personalitetet e periudhës së ndryshimeve demokratike. Sipas autorit, "çdo njeri ka nevojë të di kush është vendi në të cilin jeton", dhe ky është një lexim i Shqipërisë që ia vlen të ndalesh.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639747

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages384
ISBN9789995639747
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane