100 vjet Shiko më të madhe

100 vjet

Blendi Fevziu UE0022

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një shekull shtet është vështirë të përmblidhen në një libër, por kjo është sfida e këtij botimi. "100 vjet" sendërtohet bazuar mbi dokumente historike dhe ka një linjë logjike në të cilat janë të gjitha ngjarjet e shtetit shqiptar. Aty vijnë personazhet që e kanë dominuar më shumë vendin Ahmet Zogu dhe Enver Hoxha, por, filtrohen edhe personalitetet e periudhës së ndryshimeve demokratike. Sipas autorit, "çdo njeri ka nevojë të di kush është vendi në të cilin jeton", dhe ky është një lexim i Shqipërisë që ia vlen të ndalesh.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639747

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe384
ISBN9789995639747
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane