Blendi Fevziu

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 8 of 8 items
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Një shekull shtet është vështirë të përmblidhen në një libër, por kjo është sfida e këtij botimi. "100 vjet" sendërtohet bazuar mbi dokumente historike dhe ka një linjë logjike në të cilat janë të gjitha ngjarjet e shtetit shqiptar. Aty vijnë personazhet që e kanë dominuar më shumë vendin Ahmet Zogu dhe Enver Hoxha, por, filtrohen edhe personalitetet e...

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 050 Lekë In Stock

  Në studio flasin ndërsa në libër mbetet e shkruar dëshmia e 50 protagonistëve të Opinion-it, të sjella me mjeshtrinë dhe shkathtësinë e gazetarit të njohur Blendi Fevziu. Ata janë personazhe me peshë në jetën e Shqipërisë, por janë edhe personalitete të huaja, të cilët flasin pa dorashka. Këto intervista janë pika referimi edhe për brezat e ardhshëm dhe...

  1 050 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 250 Lekë In Stock

  "Enver Hoxha", e para biografi, kontraverse, e shumëdebatuar, e bazuar në dokumentet e arkivit personal të diktatorit dhe në rrëfimet e atyre që e njohën dhe punuar për shumë vite me radhë. E shkruar në një stil gazetaresk, mbetet ndër librat referencial për të njohur botën e ndërlikuar të atij që sundoi për rreth 40 vjet Shqipërinë. Ky është botimi në...

  1 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Një libër me përmbledhje intervistash të emisionit OpinionMe:- Ismail Kadare- Mbretëresha Geraldinë- Ramiz Alia- Sali Berisha- Fatos Nano- Edi Rama- Jusuf Vrioni- Alfred Moisiu- Atë Zef Pllumi- Abaz Ermenji- Dritëro Agolli- Liri Belishova- Fadil Hoxha- Hashim Thaçi- Ilir Meta- Leka Zogu- Rexhep Qosja- Azem Hajdari- Sabri Godo- Hana Këlcyra- Pjetër...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky libër nuk është thjesht një udhërrëfyes turistik, pasi qyteti ka plot gjëra për të treguar dhe për të zbuluar: legjendat dhe historitë, figurat e shquara të shkuara dhe të sotme, e plot vende e thesare të trashëgimisë sonë, aq tërheqëse për ju..

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Nje libër me përjetime personale i tre muajve më të rëndësishëm të historisë së Shqipërisënë fund të shekullit XX. Këto tre muaj prodhuan klasën politike që drejton emde Shqipërinë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  39 personazhe jane mbledhur ne nje liber nga opinionisti Blendi Fevziu, i cili ka rrefyer ne 350 faqe per ndikimin qe kane pasur secili prej tyre ne jeten dhe historine shqiptare ne në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e Mal të Zi. Secilin prej tyre ka pasur njohje personale me autorin.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Gazetari dhe analisti i njohur Blendi Fevziu vjen me një libër të ri para lexuesit, i cili ka një dimension autobiografik. Libri rrok ngjarje, personazhe dhe realitetin e Tiranes.

  1 000 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 8 of 8 items