Enver Hoxha View larger

Enver Hoxha

Blendi Fevziu UE0014

New product

Përshkrim i shkurtër

Enver Hoxha është biografia më e suksesshme e shkruar deri më tani, e cila i ka kaluar kufijtë e Shqipërisë, duke u përkthyer edhe në anglisht. Gazetari i njohur, Blendi Fevziu sjell një profil ndryshe të diktatorit, duke përdorur kryesisht arkivat sekrete të Partisë së Punës, që janë hapur kohët e fundit, si arkivin personal të famljes Hoxha, dhe dëshmi të protagonistëve. Ndonëse autori ka këndvështrimin e tij për këtë figurë misterioze, sërish ngelet një prej botimeve që nuk anashkalohet kurrësesi nëse do të kuptosh Shqipërinë komuniste gjysmëshekullore dhe tiranin e saj.

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët398
ISBN9789995639358
Viti i botimit2011

1 050 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët398
ISBN9789995639358
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimevegjashtë