Nese do te qendroj View larger

Nese do te qendroj

Gayle Forman BUE185

New product

Përshkrim i shkurtër

Ka nga ata që besojnë në jetën pas vdekjes, ka nga ata që besojnë në mrekullitë përtej jetës

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Viti i botimit2014

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mia shtatëmbëdhjetë vjeçe vazhdon ta ndjejë jetën e saj, arrin të shohë e të prekë me mendje botën reale, e shtrirë në koma. Megjithëse makina ku po udhëtonte me familjen është shkatërruar nga përplasja e tmerrshme me një kamion, Mia ngrihet lehtë nga vetja, ndodhet në cep të rrugës, ajo arrin të shohë trupat pa jetë të prindërve të katandisur pa shpresë jashtë makinës. Mia është në koma por mendja e saj shikon, dëgjon, i ndjen mendimet, dhe i prek fjalët si të jenë të gjalla. Pasioni për violinçelin, ëndrra për t'u bërë një muzikante e famshme, dashuria e një djaloshi. Por kujton edhe atë që nuk do të gjejë më në rizgjimin e saj: ëmbëlsinë e babait, kurajën e nënës, gjallërinë e Tedit të vogël. Dhe nuk e kupton se ç'do të ndodhë me të. Në çfarë është shndërruar? Në një shpirt që vërtitet në kërkim të diçkaje të papërcaktuar dot? Duhet të largohet, apo të qëndrojë? Për çfarë ia vlen të mbetet mbi tokë tani që familja e saj e dashur nuk do të ekzistojë më, nëse vendos të zgjohet? Ia vlen të durojë dhimbjen apo më mirë ta lërë veten të shkojë? ?ka mbetur më për Mian që të qëndrojë edhe nesër?

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages274
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani