Cmim i reduktuar! Nese do te qendroj Shiko më të madhe

Nese do te qendroj

Gayle Forman BUE185

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ka nga ata që besojnë në jetën pas vdekjes, ka nga ata që besojnë në mrekullitë përtej jetës

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mia shtatëmbëdhjetë vjeçe vazhdon ta ndjejë jetën e saj, arrin të shohë e të prekë me mendje botën reale, e shtrirë në koma. Megjithëse makina ku po udhëtonte me familjen është shkatërruar nga përplasja e tmerrshme me një kamion, Mia ngrihet lehtë nga vetja, ndodhet në cep të rrugës, ajo arrin të shohë trupat pa jetë të prindërve të katandisur pa shpresë jashtë makinës. Mia është në koma por mendja e saj shikon, dëgjon, i ndjen mendimet, dhe i prek fjalët si të jenë të gjalla. Pasioni për violinçelin, ëndrra për t'u bërë një muzikante e famshme, dashuria e një djaloshi. Por kujton edhe atë që nuk do të gjejë më në rizgjimin e saj: ëmbëlsinë e babait, kurajën e nënës, gjallërinë e Tedit të vogël. Dhe nuk e kupton se ç'do të ndodhë me të. Në çfarë është shndërruar? Në një shpirt që vërtitet në kërkim të diçkaje të papërcaktuar dot? Duhet të largohet, apo të qëndrojë? Për çfarë ia vlen të mbetet mbi tokë tani që familja e saj e dashur nuk do të ekzistojë më, nëse vendos të zgjohet? Ia vlen të durojë dhimbjen apo më mirë ta lërë veten të shkojë? ?ka mbetur më për Mian që të qëndrojë edhe nesër?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe274
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani