Vepra 4 View larger

Vepra 4

Faik Konica BD0462

New product

Përshkrim i shkurtër

Vëllimi i katërt përmbledh letërkëmbimin, i cili, edhe pse nuk është i plotë, paraqet një "terra incognita" të hapësirave koniciane. Letërkëmbimi është aq i gjerë, saqë ky kapitull mbetet i hapur.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992750006

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vëllimi i katërt i Faik Konices përmbledh letërkëmbimin, i cili, edhe pse nuk është i plotë, paraqet një "terra incognita" të hapësirave koniciane. Letërkëmbimi është aq i gjerë, saqë ky kapitull mbetet i hapur. "Vepra 4" me Autor Faik Konica. Zgjedhur dhe përgatitur nga Prof. Nasho Jorgaqi. Faik Konica u lind më 15 mars të vitit 1875 në Konicë dhe vdiq më 15 dhjetor të vitit 1942 në Uashington. Ky njeri me kulturë të lartë (Noli), enciklopedi shëtitëse (G. Apolineri), eseist i shkëlqyer, stilist i përkryer, themelues teorik dhe praktik i kritikës letrare shqiptare, veprimtar politik me orientim perëndimor, siç ishte kultura e popullit që i takonte, poliglot, solli një model të ri në mendësinë shqiptare.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages291
ISBN9789992750006
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
VendodhjeTirane