Lufta kundër pavarësimit të Shqipërisë: 1900-1924 View larger

Lufta kunder pavaresimit te Shqiperise: 1900-1924

Ismail Strazimiri NA0067

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri ndjek hijen e autorit, i cili është një personazh i lënë në harresë si patriot që qëndroi në krah të Ismail Qemalit e Fan Nolit dhe mbeti në histori si një ndër dëshmorët me moshë më të vjetër që luftoi kundër fashizmit. "Lufta kundër pavarësimit të Shqipërisë", me dëshmitë tronditëse të tij, është një provë se shqiptarët shpesh e kanë përdorur energjinë e tyre për të ndërtuar pushtet vetjak me ndihmën e faktorëve më keqdashës ndaj shtetit shqiptar. Tradhëtitë dhe ndryshimet e mëdha të historisë para pavarësisë vijnë edhe si dëshmi edhe si analiza historike

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 4017 1 7

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages355
ISBN978 9928 4017 1 7
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë