Ju lutem, shkurt! View larger

Ju lutem, shkurt!

Vaclav Havel FB0093

New product

Përshkrim i shkurtër Libri është ndërtuar në formën e një interviste të gjatë me gazetarin Karel Hvizhgjala dhe i plotësuar edhe me shënime të vetë Havelit, mbajtur në vitet '90 e më pas në vitet 2000. Përmes intervistës dhe shënimeve vjen jeta e dramaturgut dhe politikanit, jeta e ndarë "përgjysmë" mes këtyre të dyjave, burgosjet e tij, përpjekjet në krye të një politike plot tallaze, në një vend që po dilte nga diktatura.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789951494212

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages319
ISBN9789951494212
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiIlir Alushi