Reduced price! Fletorja rezervat View larger

Fletorja rezervat

Besnik Mustafaj TO0262

New product

Përshkrim i shkurtër

Rreth Librit Fletorja rezervat ka formën e një vëzhgimi të vetë autorit Mustafaj, i cili paraqet jetën politike-shoqërore të tij në kohën kur ushtronte funksionin e ambasadorit të Shqipërisë në Francë.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994315550
Viti i botimit2009

640 Lekë

-20%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vëzhgimet janë ato me përmbajtje të panevojshme dhe stil të papranueshëm për "valixhen diplomatike". Pra, në një mënyrë a në një tjetër, janë vëzhgimet e shkrimtarit. Nuk është as ditar, në të cilin përshkruhet veprimtaria e përditshme e autorit. Edhe më pak këto janë kujtime. Ky libër mbart përmbledhtazi tharmet e qasjes personale të Besnik Mustafajt ndaj Francës dhe Europës Perëndimore në përgjithësi. Nga Libri "...E di se zbulimi i simptomave të tua te të tjerët nuk është ngushëllim. Mbase dhe kjo pikë e përbashkët ka dobinë e vet: edhe veset, dobësitë, duhet t’i ndihmojnë individët dhe popujt të kuptojnë njëri-tjetrin ashtu si virtytet. Nuk e kam ende të qartë nëse edhe francezët vuajnë nga ky kompleks. Por, kur do të vija në Paris si ambasador në vjeshtën e vitit 1992, shumë veta, në Tiranë, midis të cilëve edhe adhurues pa kushte të kulturës, të historisë e të qytetërimit francez, më thanë me njëfarë dëshpërimi se më kot shpresoja në një afrim franko-shqiptar..."

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages272
ISBN9789994315550
Shtëpia botueseToena
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri