Midis krimeve dhe mirazheve View larger

Midis krimeve dhe mirazheve

Besnik Mustafaj BO0608

New product

Përshkrim i shkurtër

"Librat e mirë janë si qenie të gjalla, madje herë-herë edhe mbitokësore. I tillë është për mua “Midis krimeve dhe mirazheve” i shkrimtarit të mirënjohur Besnik Mustafaj. Ky është libri që më përpin si rrallë ndonjë tjetër. Kjo para së gjithash për rëndësinë përcaktuese të ngjarjeve në historinë e një vendi dhe të një kombi që u kushtohet, por edhe për vërtetësinë, forcën e përshkrimit dhe analizës së këtyre zhvillimeve nga autori.

More details

111106 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928391094

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Midis krimeve dhe mirazheve” është midis dy botëve, dy epokave. Këtu lexuesi lundron midis botës së krimit të shumëfishtë, epokës së monizmit absolut ideologjik, agonisë së saj nga njëra anë dhe nga ana tjetër, botës së mirazheve, epokës së pluralizmit politik dhe demokracisë në fillesat e saj, lindjes së një rendi tjetër shoqëror tashmë të harruar nga shqiptarët nën peshën e një shtypjeje të pashembullt për kohën e vet.

Sali Berisha

(Pjesë nga parathënia)"  

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages344
ISBN9789928391094
RedaktoriKadia Dedja
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1