Legjenda e lindjes sime View larger

Legjenda e lindjes sime

Besnik Mustafaj TO0264

New product

Përshkrim i shkurtër

Një pjesë e mirë e vjershave të përfshira në këtë botim pasqyrojnë lojën e mundimshme, aspak argëtuese, me censurën dhe me autocensurën.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994317707
Viti i botimit2011

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ato shprehin dëshirën e autorit për të shndërruar në poezi jo gjithmonë parullat, me të cilat ishte i mbushur realiteti përreth, por kontradiktat, tronditjet, zhgënjimet dhe shpresat që zgjoheshin brenda tij kur ballafaqohej ditë pas dite me historinë shqiptare, kur zbulonte e rizbulonte femrën, kur trembej apo ngazëllehej në përditshmërinë e tij për shkak të sjelljes së njerëzve me njëri-tjetrin apo edhe me natyrën, me kafshët. Ky është botimi i tretë për këtë antologji, i cili nuk është krejt i njëjtë me dy të parët.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages200
ISBN9789994317707
Shtëpia botueseToena
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri