100 fotografite qe ndryshuan boten

Grup autorësh BAO0540

New product

Përshkrim i shkurtër

100 fotografitë më të famshme në historinë bashkëkohore, shkrepje që i treguan botës çastet që kanë bërë epokë dhe pikat pa kthim, imazhe, të cilat përmes forcës së tyre shprehëse trazuan vetëdije njerëzore dhe nxitën ndryshime në politikë dhe në shoqëri: duke filluar nga gjigantët, si Henri Cartier-Bresson dhe Robert Capa e deri te reporterët, si Elliot Erëitt, Eugene Smith dhe Kevin Carter, një varg imazhesh që me siguri do të lënë gjurmë.

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN978-9928-282-32-3

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages224
ISBN978-9928-282-32-3
RedaktoriMargherita Giacosa, Roberto Mottadelli, Gianni Morelli
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitAlbum
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGiselda Zaimi
I ri1