Njeriu eshte cka ai sheh (Televizioni dhe publiku) View larger

Online only

Njeriu eshte cka ai sheh (Televizioni dhe publiku)

Stefano Zecchi BG0030

New product

Përshkrim i shkurtër

Studimi merr në shqyrtim fenomenologjinë e disa prej programeve më të spikatura të televizionit italian në dhjetë vitet e fundit (si Maurizio Costanzo Show, Porta a porta, Il Processo di Biscardi), dhe pa ngurruar aspak padit si rrokopujën që ka marrë reality show dhe programe të shumta zbavitëse, ashtu edhe përhapjen e vulgaritetit

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99943 37 48 3
Viti i botimit2008

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages164
ISBN978 99943 37 48 3
Shtëpia botueseBotimet MAX
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
Përmasat20x13
PërkthyesiAgim Doksani