Njeriu eshte cka ai sheh (Televizioni dhe publiku) Shiko më të madhe

Vetëm online

Njeriu eshte cka ai sheh (Televizioni dhe publiku)

Stefano Zecchi BG0030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Studimi merr në shqyrtim fenomenologjinë e disa prej programeve më të spikatura të televizionit italian në dhjetë vitet e fundit (si Maurizio Costanzo Show, Porta a porta, Il Processo di Biscardi), dhe pa ngurruar aspak padit si rrokopujën që ka marrë reality show dhe programe të shumta zbavitëse, ashtu edhe përhapjen e vulgaritetit

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99943 37 48 3

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe164
ISBN978 99943 37 48 3
Titulli origjinalBotimet MAX
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Përmasat20x13
PërkthyesiAgim Doksani