Reduced price! Të vegjlit për të rriturit View larger

Te vegjlit per te rriturit

Ndue Marku BG0029

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër i cili sjell botën inteligjente dhe mënyrën sesi të vegjlit i shohin të rriturit. Njëherësh ky botim është një reflektim për të mëdhenjt që të kuptojnë dhe të reagojnë më mirë ndaj fëmijëve. Autori, Ndue Marku është jo vetëm një vëzhgues i hollë por ka përcjellë gjithë përvojën e tij jetësore, formimin e tij për të sjellë një libër me vlera të veçanta didaktike, edukative, plot inteligjencë dhe humor.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Disa nga ngjarjet e sjella për lexuesit e vegjël:

GLOBI I SHTYPUR

-Pse globi është pak i shtypur?

-Duket se është përplasur në magazinë, ose është transportuar pa kujdes, - zoti mësues.

ZGJEDHIMI I FOLJES

Mësuesi: - Zgjedho foljen “punoj” në numrin shumës!

Nxënësi: - Ne punojmë, ju punoni, ata (ato) hanë...)

A E NJEH MIGJENIN

Në orën e letërsisë mësxuesi pyeti nxënësin:
-A e njeh Migjenin?

-Ai është një burrë simpatik, me fytyrë të hajme, me flokë të zinj, e të krehur bukur....

-Po.

-Nuk e kam parë, por po ta takoj rrugës, patjetër do ta njoh, - u përgjigj nxënësi.

I BIE RROGËS

-Cilës vegël i bie mësuesi i muzikës?

- I bie rrogës çdo muaj!...

BABAI IM NUK ËSHTË NË SHTËPI

-Nora! Ti ke bërë katër gabime në detyrat e shtëpisë, kurse Astriti, asnjë.

- Po zonja mësuese. Babai i Astritit ishte dje në shtëpi, ndërsa babai im, jo...

KAMBIST

Një baba porositi të birin të shkonte në Pazar dhe t’i blinte një jelek antiplumb.

-Babai juaj, a punon me ata të ndërhyrjes së shpejtë?, - e pyeti shitësi.

-Jo, punon kambist.

 

Data sheet

pages176
RedaktoriIdriz Ahmetaj
Published year2017
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1