Leximi i ndaluar dhe shkrimet e fshehta (HC) View larger

Leximi i ndaluar dhe shkrimet e fshehta (HC)

Mira Meksi BO0215

New product

Përshkrim i shkurtër Leximi i ndaluar dhe shkrimet e fshehura është përzgjedhje e sprovave, të cilat, në kolonën e saj "Guri filozofal", Mira Meksi i ka botuar në të përditshmet: "Panorama", "Shekulli" dhe "Shqip" gjatë viteve 2008 - 2011.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789995687557

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mbi librin Leximi i ndaluar dhe shkrimet e fshehura është përzgjedhje e sprovave, të cilat, në kolonën e saj "Guri filozofal", Mira Meksi i ka botuar në të përditshmet: "Panorama", "Shekulli" dhe "Shqip" gjatë viteve 2008 - 2011. Në to jepet vizioni dhe analiza e autores për një shoqëri të turbulluar nga e sotmja dhe e kaluara e saj, duke trajtuar tema si ajo e simboleve kombëtare, e skandaleve politike, e problemeve që lidhen me kujtesën historike apo me përmbytjen e vazhdueshme të një qyteti dymijëvjeçar... Një libër që sjell analiza kuptimplote dhe ndihmon për të zbërthyer kompleksitetin e ndërlikuar të shoqërisë sonë nga pena e spikatur e Mira Meksit.

Data sheet

pages370
ISBN9789995687557
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë