Reduced price! Hakmarrja e Kazanovës View larger

Hakmarrja e Kazanoves

Mira Meksi BO0280

New product

Përshkrim i shkurtër

Mira Meksi vazhdon ta mbajë të mbërthyer lexuesin në magjinë e novelave dhe tregimeve të saj në librin e ri “Hakmarrja e Kazanovës”.

More details

108 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928261328

810 Lekë

-10%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një ekspeditë historianësh të lashtësisë përndjekin misterin më të madh të jetës së Kazanovës, princit venecian të joshjes dhe njërit nga shkrimtarët më të mëdhenj të Rilindjes europiane. Zbulimi i tij trondit jo vetëm biografët e Kazanovës, por mbarë njerëzimin. Një tragjedi e padëgjuar pason...

Kujtimi i ardhur befas nga fëmijëria zbulon një dashuri të pathënë dhe një krim të vjetër pasioni.

E fshehta e dashurisë së përjetshme ndodhet në Malin e shpirtrave në një qytet legjendash në Spanjë

Deri ku shkon lidhja që krijohet mes shkrimtarit të madh dhe lexuesit të tij?

Mikja e zemrës kthehet nga vdekja për të shprehur një mirënjohje vrastare.

Në ujërat e pasqyrave të moçme veneciane me cipë mërkuri vallëzohet flamenko me taka metalike.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages208
ISBN9789928261328
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë