Debimi, udha per ne ferr : ditar i shkruar ne dy kohe View larger

Debimi, udha per ne ferr : ditar i shkruar ne dy kohe

Miho Gjini BDI0039

New product

Përshkrim i shkurtër Një libër disi i veçantë për krijimtarinë e Miho Gjinit, të cilin deri tani lexuesi e ka njohur në kostumin e kritikut dhe studiuesit të teatrit, por edhe të prozatorit cilësor, që di të gjejë e të përshkruajë bukur situata e personazhe të goditura.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992759046
Viti i botimit2003

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë libër, autori na paraqitet në zhanrin e memorialistikës, për fat të keq, në një pjesë të jetës së tij mbushur me tone të errëta e gri. Nëpërmjet një ditari të përditësuar Miho Gjini i jep lexuesit kujtimet e mbresat e punës e të jetës në Memaliaj, të ngërthyera fort edhe me copëza jete e personazhe të shumta në Tiranë, Piqeras e vise të tjera të vendit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages267
ISBN9992759046
RedaktoriMihallaq Qilleri
Viti i botimit2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë