Kuptimi i "clirimit nga te vleresuarit" ne shkencat sociologjike dhe ekonomike View larger

Kuptimi i "clirimit nga te vleresuarit" ne shkencat sociologjike dhe ekonomike

Max Weber FNK0047

New product

Përshkrim i shkurtër Me vlerësim duhet të kuptojmë (në të gjitha rastet përveç atyre ku shprehet qartë ose nënkuptohet diçka tjetër), vlerësimin praktik të një dukurie që mund të ndikohet nga veprimet tona, dukuri që meriton qortimin ose miratimin tonë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-05-5

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çështja e "çlirimit" të një shkence nga vlerësimet e këtij lloji e, rrjedhimisht, rëndësia dhe kuptimi i këtij parimi logjik nuk janë aspak të barazvlefshëm me këtë çështje: fjala është nëse duhet që mësimet që jepen në universitet "të pranojnë" të bëjnë vlerësime të bazuara në botëkuptime etike, në ideale kulturore ose të tjera parime botëkuptimore.

Data sheet

pages164
ISBN978-99956-86-05-5
RedaktoriRexhep Hida
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiVullnet Muço