Kuptimi i "clirimit nga te vleresuarit" ne shkencat sociologjike dhe ekonomike View larger

Kuptimi i "clirimit nga te vleresuarit" ne shkencat sociologjike dhe ekonomike

Max Weber FNK0047

New product

Përshkrim i shkurtër Me vlerësim duhet të kuptojmë (në të gjitha rastet përveç atyre ku shprehet qartë ose nënkuptohet diçka tjetër), vlerësimin praktik të një dukurie që mund të ndikohet nga veprimet tona, dukuri që meriton qortimin ose miratimin tonë.

More details

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët164
ISBN978-99956-86-05-5
Viti i botimit2010

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çështja e "çlirimit" të një shkence nga vlerësimet e këtij lloji e, rrjedhimisht, rëndësia dhe kuptimi i këtij parimi logjik nuk janë aspak të barazvlefshëm me këtë çështje: fjala është nëse duhet që mësimet që jepen në universitet "të pranojnë" të bëjnë vlerësime të bazuara në botëkuptime etike, në ideale kulturore ose të tjera parime botëkuptimore.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët164
ISBN978-99956-86-05-5
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiVullnet Muço