Reduced price! Libri i Psikologjisë View larger

Libri i Psikologjise

Grup autorësh JB0215

New product

Përshkrim i shkurtër

E gjithë disiplina e psikologjisë me dijet e grumbulluara deri më sot vjen në një botim të rrallë, pjesë e serisë “Ide të mëdha të shpjeguara thjeshtë”. Ky është një libër që duhet të jetë në tavolinën e çdo psikologu, studenti apo pedagogu. Por jo vetëm aq. Libri vlen edhe për ne që duam të njohim botën tonë të brendshme

More details

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240064

1 925 Lekë

-23%

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

4 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

A jemi ndryshe nga të tjerët... apo u përshtatemi atyre? Pse kujtojmë dhe pse harrojmë?

Si mund ta matim inteligjencën? Këto pyetje e të tjera syresh janë thelbi i punës së mendimtarëve dhe studiuesve më të mëdhenj në botë në fushën magjepsëse të psikologjisë.

I shkruar me një gjuhë të thjeshtë, Libri i Psikologjisë është plot me shpjegime, që depërtojnë në thelbin e kuptimeve të ndërlikuara. Ai është pajisur me diagrame që zbërthejnë teori të koklavitura, me citime të paharrueshme dhe ilustrime të goditura, të cilat luajnë me perceptimet dhe besimet tona.

Si ata që janë fillestarë në lëmin e psikologjisë, ashtu edhe studentët që merren me studimin e saj, por edhe specialistët, në këtë libër do të gjejnë lëndë të mjaftueshme për t’u ngjallur kërshërinë dhe për t’i ngacmuar.

Data sheet

pages385
ISBN9789928240064
RedaktoriMklena Çabej
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Cikopano
I ri1