Afresk kritik View larger

Afresk kritik

Erion Kristo IA0084

New product

Përshkrim i shkurtër Në horizontin e përvojave estetike, aftësia për të marrë përgjegjësi personale, duhet të shfaqet si cilësia parësore e kritikës. Kritiku duhet të mësojë të mos fshihet pas gishtit dhe të shfaqë publikisht një guxim që nuk ka pse të mos nisë fillimisht nga pohimi i vlerave.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994386824

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duhet të mësojmë të thurim një kritikë konstruktive, pa e mohuar të drejtën për të dalluar ndonjë gabim. Nëse tejçimi i dijes mungon, edhe dija do të rezultojë në mungesë, e aq më tepër nëse bëhet fjalë për një dije që e formëson njeriun si identitet. Letërsia e një kombi, arti, kultura e tij, janë ato që i formojnë shpirtërisht individët, dashur pa dashur, ashtu sikundër vepron klima tek trupi njerëzor. Edhe dija për letërsinë, pra, përpjekja për të ndarë atë që nuk vlen nga ajo që është e çmuar, luan një rol aktiv në këtë gjakim.

Data sheet

pages160
ISBN9789994386824
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë