Mediat & Shoqerite

Francis Balle UE0069

New product

Përshkrim i shkurtër

Interneti po e trondit peizazhin e mediave: gazetat dhe librat e shtypur janë të shqetësuar për të ardhmen e tyre; radioja dhe televizioni janë vendosur në rrjete dhe terminale numerike; aksesi në filma dhe programe është po aq i..lehtë sa muzika në sitet Toile...

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928406934
Viti i botimit2011

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nën efektin e njëkohshëm të revolucionit numerik dhe të globalizimit të ekonomisë, për informacionin dhe argëtimin, për komunikimin dhe edukimin, për krijimin kulturor dhe diversitetin sapo ka filluar një erë e re. Cilave rregulla duhet t'u binden mediat e reja apo të Francis BALLE vjetra? Çfarë influence ushtrojnë ato mbi secilin prej nesh, Profesor në Universitetin mbi grupimet e ndryshme, mbi jetën ndërkombëtare? A Paris 2, ish-anëtar CSA-së. mund të ndihmojnë ato "për të qytetëruar" fshatin planetar? Mediat janë sot një nga vendet e priVileuara ku mund të vëzhgohet dhe kuptohet më mirë bota në të cilën jetojmë. Duke i përballur ata që denoncojnë amerikanizimin në rritje të kulturës, me ata që i thurin lavde multikulturalizmit, ky libër shtron në një mënyrë tjetër çështjen e marrëdhënieve midis mediave dhe njësive që përbëjnë shoqërinë. I pasuruar dhe i përditësuar, botimi i 15 i librit Mediat & $hocierite i përgjigjet secilës prej këtyre pyetjeve.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages783
ISBN9789928406934
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTomi Nakuçi