Reduced price! Psikanaliza sot View larger

Psikanaliza sot

Prof. dr. Leonard Prifti BUE234

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i Prof. Priftit është i domosdoshëm për mësuesit, shkollat në tërësi, prindërit dhe studentët e psikologjisë dhe të mësuesisë

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789994339222

960 Lekë

-20%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Më në fund ne kemi një libër psikanalize tonin, pasi deri tani qemë rropatur të sorollateshim në artikuj e studime të veçanta, në shënime e shqyrtime shembujsh, në analiza pa krye e pa fund. Këtë mundësi na e krijoi Prof.dr.Prifti, psikoanalisti i vetëm shqiptar, ish psikolog i burgjeve të vendit tonë. Libri mesa duket është shkruar me një frymë, me pasion psikoanalisti, shoqëruar me shembuj të shumtë. Të duket sikur psikanaliza nuk ka të bëjë dhe aq me psikologjinë dhe pedagogjinë. Sigurisht ata që mendojnë kësisoj gabohen. Psikanaliza dhe edukimi janë dy gjigandë që ecin përkrah njeri-tjetrit. Prandaj dhe ky libër "Psikanaliza sot" i Prof. Priftit është i domosdoshëm për mësuesit, shkollat në tërësi, prindërit dhe studentët e psikologjisë dhe të mësuesisë.

Data sheet

pages316
ISBN9789994339222
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë