Punonjesit sociale View larger

Punonjesit sociale

Margaret Gibelman BDI0165

New product

Përshkrim i shkurtër

Punonjësit socialë sigurojnë shërbime në një sërë strukturash e në nivele të ndryshme. P. sh., punonjësit socialë ofrojnë shërbime në praktikë private, institucione, spitale, shkolla, klinika dhe qendra të korrektimit.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992759097

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Puna sociale është profesion me kufij fluidë. Punonjësit socialë ndihmojnë individë, grupe dhe komunitete, duke siguruar shërbime parandaluese dhe përmirësuese. Klientët e punës sociale janë fëmijët, familjet dhe të rriturit që kanë probleme dhe përjetojnë kusht të vështira që nga abuzimi deri tek aftësitë e kufizuara zhvillimore. Ky libër studion atë që bëjnë punonjësit socialë në punën e përditshme, në strukturat e ndryshme të punës sociale, në nivelet dhe fushat e praktikës. Ai përqendrohet te rolet dhe funksionet e punonjësit social në fushat e ndryshme të shërbimit.

Data sheet

pages280
ISBN9992759097
RedaktoriGjergj Kola
Published year2003
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiEssa Myftari