Punonjesit sociale View larger

Punonjesit sociale

Margaret Gibelman BDI0165

New product

Përshkrim i shkurtër

Punonjësit socialë sigurojnë shërbime në një sërë strukturash e në nivele të ndryshme. P. sh., punonjësit socialë ofrojnë shërbime në praktikë private, institucione, spitale, shkolla, klinika dhe qendra të korrektimit.

More details

9 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët280
ISBN9992759097
Viti i botimit2003

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Puna sociale është profesion me kufij fluidë. Punonjësit socialë ndihmojnë individë, grupe dhe komunitete, duke siguruar shërbime parandaluese dhe përmirësuese. Klientët e punës sociale janë fëmijët, familjet dhe të rriturit që kanë probleme dhe përjetojnë kusht të vështira që nga abuzimi deri tek aftësitë e kufizuara zhvillimore. Ky libër studion atë që bëjnë punonjësit socialë në punën e përditshme, në strukturat e ndryshme të punës sociale, në nivelet dhe fushat e praktikës. Ai përqendrohet te rolet dhe funksionet e punonjësit social në fushat e ndryshme të shërbimit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët280
ISBN9992759097
RedaktoriGjergj Kola
Viti i botimit2003
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiEssa Myftari