Europa ne kohen tone : histori e viteve 1945-1992 View larger

Europa ne kohen tone : histori e viteve 1945-1992

Walter Laqueur BDI0061

New product

Përshkrim i shkurtër

Plot detaje të mbledhura me kujdes... Një guidë e mirë informative në pyllin e dendur të historisë së Europës. San Francisko Chronicle "Një studim I shkëlqyer dhe në momentin e duhur, nga njëri prej historianëve më të mirë të kohës sonë I destinuar të bëhet një libër model për vitet nëntëdhjetë". Library Journal

More details

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992759151
Viti i botimit2003

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një histori tërheqëse e metamorfozës së Europës së kohës moderne, që prej copëtimit pas luftës, deri në bashkimin triumfues. Ky libër është një kronikë e pasur e zhvillimit politik, ekonomik, social dhe kulturor të kontinentit që prej fillimit të Luftës së Ftohtë deri në rënien e Murit të Berlinit dhe shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik. Historia më e re e Europës - ribashkimi i Gjermanisë, "revolucioni" theçerian në Angli, Franca që nga vdekja e De Golit, Spanja pas Frankos, "desovjetizimi" i Europës Lindore dhe shpërbërja e Jugosllavisë e Çekosllovakisë - ky studim i Lacquer-it me një gjuhë të rrjedhshme është një përmbledhje madhore e një epoke që me guxim e shtrin vështrimin e saj në shekullin e ardhshëm.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages462
ISBN9992759151
RedaktoriKujtim Ymeri
Viti i botimit2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiGëzim Arapi