Punonjesit sociale Shiko më të madhe

Punonjesit sociale

Margaret Gibelman BDI0165

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Punonjësit socialë sigurojnë shërbime në një sërë strukturash e në nivele të ndryshme. P. sh., punonjësit socialë ofrojnë shërbime në praktikë private, institucione, spitale, shkolla, klinika dhe qendra të korrektimit.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992759097

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Puna sociale është profesion me kufij fluidë. Punonjësit socialë ndihmojnë individë, grupe dhe komunitete, duke siguruar shërbime parandaluese dhe përmirësuese. Klientët e punës sociale janë fëmijët, familjet dhe të rriturit që kanë probleme dhe përjetojnë kusht të vështira që nga abuzimi deri tek aftësitë e kufizuara zhvillimore. Ky libër studion atë që bëjnë punonjësit socialë në punën e përditshme, në strukturat e ndryshme të punës sociale, në nivelet dhe fushat e praktikës. Ai përqendrohet te rolet dhe funksionet e punonjësit social në fushat e ndryshme të shërbimit.

Të dhëna

Faqe280
ISBN9992759097
RedaktoriGjergj Kola
Viti i Botimit2003
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiEssa Myftari