Lekura

Curzio Malaparte BOM0045

New product

Përshkrim i shkurtër

Malaparte thotë se shteti totalitar është një shtet ku gjithçka jo e ndaluar, është e detyrueshme. Përkufizim sa i butë, aq dhe i pamëshirshëm.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992740906
Viti i botimit2001

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Lëkura"është një roman që flet për degradimin e vlerave shoqërore e morale në Napoli , kur çdo gjë u vu në shitje pas çlirimit të qytetit nga Forcat Aleate. Libri shkaktoi skandal për për shkrimet reale që i bën Malapartja jetës . Titulli i referohet thënies së autorit se , kur flamuri humbet vlerat dhe kuptimin , populli është i gatshëm të luftojë vetëm për flamurin që ka nën lëkurën e tij

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages368
ISBN9789992740906
Shtëpia botueseOmsca - 1
Viti i botimit2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiKlio Evangjeli