Eureka street View larger

Eureka street

Robert McLiam Wilson BDI0057

New product

Përshkrim i shkurtër

Eureka street - një nga librat më të bukur të letërsisë irlandeze.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747722
Viti i botimit2002

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një roman me frymë ambicioze dhe me një forcë të pallogaritshme; ai shënon një lartësi në talentin e një shkrimtari të mrekullueshëm. Tragjedi, komedi, realizëm, absurditet dhe një intuitë e thellë për politikën. Eureka street është një libër i madh dhe autori i saj një shkrimtar magjepsës. Në sfond konfliktet e pazgjidhura, që dalin në shesh kur një atentat në një bar trondit atmosferën ekstravagante, argëtuese dhe farse që dominon rrëfimin. Llahtari përballë spektaklit të viktimave paraqet dramën e një qyteti të tronditur nga vite lufte vëllavrasëse. Pastaj, komedia lan gjakun dhe bën të harrohet tragjedia e vdekjes. Aventurat e pafre të Çakit dhe të Xhekut pushtojnë faqet e romanit: Çaki me operacione të çuditshme financiare fiton pasuri dhe famë, kurse Xheku është vazhdimisht në kërkim të dashurisë që t'i japë kuptim jetës.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages355
ISBN9992747722
RedaktoriMariana Ymeri
Viti i botimit2002
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElda Ymeri