Gjinkallat e vapes View larger

Gjinkallat e vapes

Besnik Mustafaj BO0530

New product

Përshkrim i shkurtër

"Gjinkallat e vapës", ne shohim lulëzimin e një talenti që refuzon të shkojë drejt të vërtetave të dukshme dhe kuptimeve pa ambiguitet.

More details

1110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928391643

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vendi Katund pushtohet nga gjinkallat përgjatë një vere ku vapa është kërcënuese dhe pa pushim.

Gjinkallat mund të merren si një fenomen natyral ose kozmik. Do të ishte e lehtë për lexuesin t'u jepte atyre një rol thjesht fizik dhe kalimtar. Por ai nuk duhet të kënaqet me këtë version elementar.

Banorët e Katundit vuajnë aq keq nga prania e gjinkallave, sa ato nuk shihen ndryshe veç si simbole. Ata nuk duan të flasin në asnjë çast për to me qartësi. Imagjinata ta thotë se ato janë kumtuese të një pushteti tiranik. Duhet që populli të ndihet i shtypur, pa e ditur arsyen.

A janë gjinkallat bashkëpunëtore të një pushteti të padukshëm, apo, parë në një nivel metafizik, janë dërguar nga hyjni të pamëshirshme?

Nuk duhet kërkuar çelësi për një mister njëherësh të shumëfishtë dhe imagjinar. Gjithë arti i Besnik Mustafajt qëndron tek ushqimi i këtij misteri.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages231
ISBN9789928391643
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1