Sovrantiteti versus integriteti View larger

Sovrantiteti versus integriteti

Arben Çejku A-005401

New product

Përshkrim i shkurtër

Prapaskenat e dialogut dhe sfida e pajtimit mes Kosovës dhe Serbisë 2005-2020

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313300

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Analiza që Arben Çejku u bën negociatave midis Kosovës dhe Serbisë është një kontribut i rëndësishëm akademik dhe një burim i vlefshëm reference për mësimet praktike dhe diplomatike, që mund të nxirren nga dialogu Kosovë - Serbi.

Kjo vepër paraqet interes të madh për qytetarët në rajon, ashtu si edhe për universitetet dhe studentët e fushës së zgjidhjes së konflikteve ndërkombëtare. Libri i Arben Çejkut është një trajtesë diplomatike e hulumtuar jashtëzakonisht mirë. Ai adreson gamën e gjerë të zgjidhjeve të duhura dhe të nevojshme për të arritur një marrëveshje të plotë, përfundimtare dhe të qëndrueshme, për t›u konsideruar në kontekstin e negociatave për normalizimin e marrëdhënieve

Kosovë - Serbi. Çlirimi i Kosovës erdhi pasi NATO ndërhyri për të parandaluar genocidin e shqiptarëve të Kosovës nga Serbia. Ndërsa NATO ndërhyri në një periudhë kohore specifi ke, çlirimi është një proces që ende vazhdon.

- David L. Philips, pjesë nga parathënia

 

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages616
ISBN9789928313300
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoryBallkani
I ri1