Miqesi e ngushte

Danielle Steel FNK0206

New product

Përshkrim i shkurtër

Pesë fëmijë takohen një ditë në një kopësht. Në vitet që vijnë pas, ata bëhen miq dhe më tepër se aq. Bashkë ata do të gjejnë forcën, ndeshen me sfida dhe përballen me aventurat e jetës, humbasin, përballen me realitetet e egra dhe i hapin zemrat e tyre. Në këtë roman, Daniell Steel sjell udhëtimin e tyre të paharrueshëm, - plot me teste dhe procese, - teksa tre djemtë dhe dy vajzat zbulojnë kufijtë vitalë që do të zgjaten gjatë gjithë jetës.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203847

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gabby, Billy, Izzie, Andy dhe Sean, - secili duke shpërthyer me personalitetin e tyre, duke shfaqur talentet në mënyra të ndryshme, si në sport, shkencë dhe art. Secili është i tërhequr nga shkëndija magjike e lidhjes mes të rinjëve. Në shkollën e Atvudit, ata takohen një ditë të bukur shtatori, teksa fillon kopshti dhe bëhen shokë të pandarë të grupit me pesë vetë. Në këtë botë të rrallë, pesë familjet qëndrojnë pranë njëra – tjetrës, dhe pesë fëmijët rriten bashkërisht, duke kaluar bashkërisht stuhitë që iu sjell jeta.

Teksa mbarojnë shkollën, për adoleshentët jeta duket sikur është e përsosur, por më pas nisin të shfaqen stuhitë, fatkeqësitë, humbjet dhe fitoret tek secila prej familjeve. Dhe në fund, ata rikthehen të bashkuar si pesëshja e madhe për të rifituar besimin dhe qëndruar bashkërisht. Ndërsa jetët e tyre ndahen dhe ndryshojnë, sfidat dhe rreziqet bëhen më të mëdha, humbjet janë therëse dhe rrugët që zgjedhin janë të vështira, ndonëse ata kanë një udhëtim miqësie, mbijetese dhe dashurie.

Në këtë roman, Daniell Steel sjell një histori të trishtë që zgjat disa dekada, që bashkon një gjurmë të gjallë karaktesh dhe që kap sfidat me të cilat ata, - por edhe secili prej nesh ballafaqohen në jetë, dhe je me fat nëse ke në anën tënde një mik që të qëndron pranë përgjithmonë.

Data sheet

pages318
ISBN9789928203847
RedaktoriRexhep Hida
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra
RomanRomancë&Pasion
I ri1