I ri Miqësi e ngushtë Shiko më të madhe

Miqesi e ngushte

Danielle Steel FNK0206

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pesë fëmijë takohen një ditë në një kopësht. Në vitet që vijnë pas, ata bëhen miq dhe më tepër se aq. Bashkë ata do të gjejnë forcën, ndeshen me sfida dhe përballen me aventurat e jetës, humbasin, përballen me realitetet e egra dhe i hapin zemrat e tyre. Në këtë roman, Daniell Steel sjell udhëtimin e tyre të paharrueshëm, - plot me teste dhe procese, - teksa tre djemtë dhe dy vajzat zbulojnë kufijtë vitalë që do të zgjaten gjatë gjithë jetës.

Më shumë detaje

42 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Fletët318
ISBN9789928203847

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gabby, Billy, Izzie, Andy dhe Sean, - secili duke shpërthyer me personalitetin e tyre, duke shfaqur talentet në mënyra të ndryshme, si në sport, shkencë dhe art. Secili është i tërhequr nga shkëndija magjike e lidhjes mes të rinjëve. Në shkollën e Atvudit, ata takohen një ditë të bukur shtatori, teksa fillon kopshti dhe bëhen shokë të pandarë të grupit me pesë vetë. Në këtë botë të rrallë, pesë familjet qëndrojnë pranë njëra – tjetrës, dhe pesë fëmijët rriten bashkërisht, duke kaluar bashkërisht stuhitë që iu sjell jeta.

Teksa mbarojnë shkollën, për adoleshentët jeta duket sikur është e përsosur, por më pas nisin të shfaqen stuhitë, fatkeqësitë, humbjet dhe fitoret tek secila prej familjeve. Dhe në fund, ata rikthehen të bashkuar si pesëshja e madhe për të rifituar besimin dhe qëndruar bashkërisht. Ndërsa jetët e tyre ndahen dhe ndryshojnë, sfidat dhe rreziqet bëhen më të mëdha, humbjet janë therëse dhe rrugët që zgjedhin janë të vështira, ndonëse ata kanë një udhëtim miqësie, mbijetese dhe dashurie.

Në këtë roman, Daniell Steel sjell një histori të trishtë që zgjat disa dekada, që bashkon një gjurmë të gjallë karaktesh dhe që kap sfidat me të cilat ata, - por edhe secili prej nesh ballafaqohen në jetë, dhe je me fat nëse ke në anën tënde një mik që të qëndron pranë përgjithmonë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët318
ISBN9789928203847
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra
RomanRomancë&Pasion