Ikona pasioni te cmendur

Xhevahir Lleshi BUE277

New product

Përshkrim i shkurtër

Jo vetëm botues apo studiues i psikologjisë dhe sociologjisë: Xhevahir Lleshi është një eseist i shkëlqyer, që di të sjellë plot pasion dhe finesë personazhe dhe ngjarje. Ky është vëllimi i dytë me ese i Xhevahir Lleshit në vijim të qëmtimit me kujdes të personazheve realë të kohës tonë apo të historisë të librit "Apostuj të dashuruar" Të njëjtin reflektim të thellë, plot pasion dhe mjeshtri rrëfimi bën edhe te "Ikona pasioni të çmendur"

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928219169

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Personazhe nga historia, qytete dhe krahina të ndryshme, objekte kulti, vijnë në refleksionet plot shpirt të natyrës eseistike të Xhevahir Lleshit. Ky vëllim është vazhdim i natyrshëm i projektit të tij për të bërë një "enciklopedi shpirti" të mjedisit që e rrethon, të vlerave tona të përditshme, të cilat nuk humbasin dhe zhduken falë forcës, syrit spikatës dhe mbështetjes që ofron autori i këtij libri.

Data sheet

pages318
ISBN9789928219169
RedaktoriEris Rusi
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë