Misteri Kodra

Xhevahir Lleshi BXH0030

New product

Përshkrim i shkurtër

Piktori i shquar shqiptar Ibrahim Kodra, një nga mjeshtrat e artit figurativ botëror gjatë shekullit të XX vjen përmes një biografie për herë të parë para lexuesit shqiptar. Studiuesi Xhevahir Lleshi ka bërë një botim special me rastin e 100 vjetorit të lindjes ku ndriçon shumë aspekte të panjohura të tij që nga lindja, fëmijëria, aktivitetin e tij brenda dhe jashtë Shqipërisë, etj.

12 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928261083

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages452
ISBN9789928261083
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 20.5
I ri1