Qyteti i hijeve View larger

Qyteti i hijeve

Behar Gjoka A-000012

New product

Përshkrim i shkurtër

Qytetet dhe rrugët, pa njerëz, vërtet të trembin, sepse padashje skicohen si humnera të harruara, në copa sheshesh, nuk dihet se nga cila kohë. E qielli i pastër, habitshëm, mundëson cicërimat e zogjëve, që lajmëtojnë se përsëri ka mbërri pranvera... Po, pra sërish ka ardhun pranvera... Cicërimat e munguara ndër kaq mote, janë kaq të pranshme, në ditënetët e zezonës, çfarë ironie e beftë... Qytetet dhe rrugët heshtin, duken si të vdekura pa njerëz, pa gumëzhimën e zërave, por zogjtë cicërijnë, si kurrë ma parë... jeta vazhdon, megjithatë...

More details

996 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928342065
Viti i botimit2021

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

                                                                                                      

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages178
ISBN9789928342065
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik
I ri1