Emri i saj eshte pasioni View larger

Emri i saj eshte pasioni

Alauija Sobh BDR040

New product

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të romanit është dashuria mes një gruaje muslimane dhe një burri të krishterë.

More details

104 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621728

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Është një dashuri e pamundur, megjithatë protagonistët arrijnë që ta vazhdojnë lidhjen e tyre gjatë gjithë jetës. Lidhen që të vegjël, në shkollë e më vonë kur bëhen prindër, gjyshër, arrijnë ta vazhdojnë lidhjen e tyre. Vetë autorja ka thënë se e ka shkruar këtë libër për të demaskuar hipokrizitë e shoqërisë. Libri Emri i saj është pasioni është censuruar në të gjitha vendet arabe, përveç Libanit.

Data sheet

pages277
ISBN9789995621728
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë