Reduced price! Princesha Argjiro View larger

Princesha Argjiro

Ismail Kadare BO0148

New product

Përshkrim i shkurtër

“Princesha Argjiro” tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj... Historia vjen e përshtatur për fëmijë

More details

205 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789992745371

425 Lekë

-15%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në bibliotekën “Kadare”, megjithëse të paktë në numër, renditen edhe disa libra për fëmijë, si: “Në muzeun e armëve”, “Kështjella dhe helmi”, “Princesha Argjiro” etj.

Këta libra trajtojnë kryesisht tema historike, të përshtatura bukur dhe me një gjuhë të qartë e të thjeshtë për botën e fëmijëve.

E tillë është edhe poema “Princesha Argjiro”, që tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj...

Data sheet

pages64
ISBN9789992745371
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
Përmasat14x21.6