Vajza e Agamemnonit View larger

Vajza e Agamemnonit

Ismail Kadare FB0050

New product

Përshkrim i shkurtër

Në tribunën e festës së 1 Majit në Tiranë, njëri prej të ftuarve, ndërsa ndjek parakalimin e turmave, befas midis pankartave dhe portreteve të udhëheqësve komunistë vendas i duket se dallon portretin e shefit të dikurshëm grek, Agamemnonit. Një haluçinacion, apo rrjedhojë e lodhjes së një njeriu të trishtuar, që sapo është ndarë nga e dashura? është më tepër se kaq. Shfaqja e portretit bën pjesë në thelbin e ngjarjeve që përshkruhen në këtë roman; është histori tronditëse e një dashurie që gjendet befas midis ingranazheve të makinës së ftohtë të shtetit.

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
Fletët113
ISBN9789992782088
Viti i botimit2003

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët113
ISBN9789992782088
Viti i botimit2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveParë