Ura me tri harqe

Ismail Kadare BO0049

New product

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të librit  gjendet një baladë, dhe ishte më e urtë të përqendrohej vëmendja mbi ndërtimin e ngrehinës e shfaqjen e njëkohshme të legjendës. Për t’ia arritur këtij qëllimi, Ismail Kadareja zgjedh tonin e kronikës dhe vë në punë një rrëfimtar të veçantë, murgun Gjon. Nën zhgunin e tij është fshehur një personazh i vërtetë

56 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9928-186-98-0

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages152
ISBN9928-186-98-0
Shtëpia botueseOnufri
Published year2015
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim