Mbreti Lir i Stepes View larger

Mbreti Lir i Stepes

I. S. Turgeniev BO0204

New product

Përshkrim i shkurtër Mbreti Lir i stepës, një histori e shkurtër nga Ivan Turgeniev, u publikua në vitin 1870. Autori ka bërë një adaptim të tragjedisë së famshme të Shekspirit, Mbreti Lir.

More details

27 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mbreti Lir i stepës, një histori e shkurtër nga Ivan Turgeniev, u publikua në vitin 1870. Autori ka bërë një adaptim të tragjedisë së famshme të Shekspirit, Mbreti Lir. Ngjarjet janë vendosur në tokat ruse dhe tregon për mënyrën e keqtrajtimit të protagonistit, Kharlov, nga vajzat e tij mosmirënjohëse. Ashtu si në veprën e dramaturgut anglez, vajzat e Kharlov marrin atë që meritojnë. ?

Data sheet

pages166
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë