Shkenca per femije sipas Stephen Hawking

Stephen & Lucy Hawking SET0177

New product

Përshkrim i shkurtër

Stephen Hawking është ndër mendjet njerëzore më provokuese i cili e ka bërë më të kuptueshme shkencën për këto. Edhe këto dy libra që Bukinist.al i ka vënë në një set sjellin një narrativë të thjeshtëzuar të universit për lexuesit e vegjël.

More details

1209 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

“Gjergji dhe Ana në kërkim të thesarit kozmik” nga Stephen Hawking

https://bukinist.al/sq/fantazi/15142-gjergji-dhe-ana-ne-kerkim-te-thesarit-kozmik.html

Gjergji dhe shoqja e ngushtë e tij, Ana, e dinë mirë se ç'është udhëtimi me anije kozmike nëpër gjithësi, mirëpo ja që as ata nuk e kanë të qartë se përse një robot po sillet në mënyrë shumë të çuditshme në planetin Mars.

Nuk kalon gjatë dhe Gjergji dhe Ana e kuptojnë se çështja nuk është ashtu siç duket. Kësisoj, përfshihen në një aventurë të re ndëryjore e cila mbase edhe mund të vërtetojë se alienët ekzistojnë vërtet...

 

“Gjergji & Ana dhe çelësi i fshehtë i gjithësisë” nga Stephen dhe Lucy Hawking

https://bukinist.al/sq/fantazi/14279-gjergji-ana-dhe-celesi-i-fshehte-i-gjithesise.html       

Gjergji nuk e kishte menduar kurrë se do t’o hynte një aventure ndërgalaktike. Mirëpo, ja që ndodh pikërisht kjo, dhe ai, bashkë me shoqen e tij të ngushtë, Anën, njihen me një superkompjuter të quajtur Kozmos, i cili jo vetëm që flet por edhe i dërgon të dy ata drejt e në hapësirën kozmike.

Por të fshëhtat e gjithësisë janë më të mëdha nga sa ua kishte marrë mendja. Dhe jo vetëm që u duhet të bëhen astronautë brenda ditës dhe t’u ruhen vrimave të zeza, por duhet të kujdesen edhe që kompjuteri më i fuqishëm i botës të mos bjerë në dorë të armikut....

Data sheet

Published year2023
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1