I ri Cmim i reduktuar! Shkenca per femije sipas Stephen Hawking Shiko më të madhe

Shkenca per femije sipas Stephen Hawking

Stephen & Lucy Hawking SET0177

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Stephen Hawking është ndër mendjet njerëzore më provokuese i cili e ka bërë më të kuptueshme shkencën për këto. Edhe këto dy libra që Bukinist.al i ka vënë në një set sjellin një narrativë të thjeshtëzuar të universit për lexuesit e vegjël.

Më shumë detaje

1209 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

“Gjergji dhe Ana në kërkim të thesarit kozmik” nga Stephen Hawking

Gjergji dhe shoqja e ngushtë e tij, Ana, e dinë mirë se ç'është udhëtimi me anije kozmike nëpër gjithësi, mirëpo ja që as ata nuk e kanë të qartë se përse një robot po sillet në mënyrë shumë të çuditshme në planetin Mars.

Nuk kalon gjatë dhe Gjergji dhe Ana e kuptojnë se çështja nuk është ashtu siç duket. Kësisoj, përfshihen në një aventurë të re ndëryjore e cila mbase edhe mund të vërtetojë se alienët ekzistojnë vërtet...

 

“Gjergji & Ana dhe çelësi i fshehtë i gjithësisë” nga Stephen dhe Lucy Hawking

 Gjergji nuk e kishte menduar kurrë se do t’o hynte një aventure ndërgalaktike. Mirëpo, ja që ndodh pikërisht kjo, dhe ai, bashkë me shoqen e tij të ngushtë, Anën, njihen me një superkompjuter të quajtur Kozmos, i cili jo vetëm që flet por edhe i dërgon të dy ata drejt e në hapësirën kozmike.

Por të fshëhtat e gjithësisë janë më të mëdha nga sa ua kishte marrë mendja. Dhe jo vetëm që u duhet të bëhen astronautë brenda ditës dhe t’u ruhen vrimave të zeza, por duhet të kujdesen edhe që kompjuteri më i fuqishëm i botës të mos bjerë në dorë të armikut....

Të dhëna

Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë