Padite per mbrojtjen e te drejtave reale

Zeta Tërpollari UE0088

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri përmban informacion mbi padinë mohuese, si një ndër paditë mbi mbrojtjen e të drejtës reale të pronësisë.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190239

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

29 other products in the same category:

More info

Punimi është i plotë dhe i lidhur me një institut interesant dhe mjaft të debatueshëm në procesin civil si nga pikëpamja doktrinale, ashtu edhe përsa i përket kuptimit dhe trajtimit për efekte të zgjidhjes së çështjeve konkrete nga gjykatat tona. Të interesuar për të marrë njohuri mbi këtë punim mund të jenë, studentët e fakulteteve të drejtësisë publike dhe jopublike, të cilët mund të konsultohen me këtë tekst dhe ta përdorin atë si material bazë, apo shtesë në varësi të specializimit që synojnë të arrijnë. Zbatuesve të drejtpërdrejtë praktik së të drejtës, si gjyqtarët, avokatët, noterët dhe juristët në përgjithësi, janë një tjetër kategori të cilëve mund t'u shërbejë ky punim në zgjidhjen e çështjeve analoge, apo edhe me qëllim rifreskimin e njohurive të tyre.

Data sheet

pages671
ISBN9789928190239
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë