Reduced price! E drejta e migracionit View larger

E drejta e migracionit

Luljeta Ikonomi A-006390

New product

Përshkrim i shkurtër

E drejta e migracionit është një fushë e rëndësishme e së drejtës që ka marrë një zhvillim të jashtëzakonshëm gjatë viteve të fundit. Teksti analizon në mënyrë të thelluar të drejtën ndërkombëtare, të drejtën e Bashkimit Evropian dhe legjislacionin shqiptar në fushën e migracionit, duke e ilustruar me vendime gjyqsore nga tribunanet ndërkombëtare dhe gjykatat në vend. Analiza e kuadrit ligjor dhe jurisprudencës së gjykatave përqendrohet në dualitetin midis të drejtës për të lëvizur lirisht dhe të drejtave të migrantëve, përballë autoritetit sovran të shteteve për të kontrolluar kufijtë.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928226334

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

28 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928226334
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri