E drejta institucionale e Bashkimit Evropian

Jean Paul Jacque BPA0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër paraqet të drejtën institucionale të Bashkimit ashtu siç ajo zbatohet që nga hyrja në fuqi e Traktatit të Lisbonës. Ai trajton në mënyrë të plotë tërësinë e dispozitave mbi institucionet e Bashkimit, procesin e vendimmarrjes, rendin juridik dhe kontrollin politik e gjyqësor të Bashkimit.

More details

298 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928406927
Viti i botimit2010

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 other products in the same category:

More info

Studentët e fakulteteve të drejtësisë dhe të studimeve politike do të gjejnë në këtë libër njohuri të nevojshme për përgatitjen e provimeve, ndërsa profesionistët, juristët apo nëpunësit që trajtojnë çështjet evropiane, do të kenë një mjet të nevojshëm në veprimtarinë e tyre të përditshme.

Për këtë qëllim, zhvillimet teorike janë ilustruar me referenca të shumta nga praktika, kurse ndryshimet që ka sjellë Traktati i Lisbonës, e po ashtu edhe efekti i tyre, janë analizuar në mënyrë të detajuar.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages705
ISBN9789928406927
Shtëpia botuesePapirus
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiValbona Nano