E drejta penale Evropiane

Jean Pradel, Geert Corstens, Gert Vermeulen BPA0005

New product

Përshkrim i shkurtër

E drejta penale evropiane përbëhet nga një tërësi normash të përpunuara nga organe mbikombëtare dhe të përbashkëta të 27 Shteteve të Bashkimit Evropian apo të 47 Shteteve të Këshillit të Evropës.

More details

298 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789995680879
Viti i botimit2009

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

14 other products in the same category:

More info

Kjo e drejtë ka si qëllim të zhvillojë bashkëpunimin midis shteteve, veçanërisht për krimin e organizuar, si dhe të sigurojë respektimin e të drejtave të njeriut sipas Konventës Evropiane të të Drejtave të Njeriut. Ajo synon gjithashtu të mbrojë, nëpërmjet sanksioneve penale ose thuajse penale, rregullat komunitare, si për shembull ato të konkurrencës.

E drejta penale evropiane është në zhvillim të plotë, sidomos pas shumimit të instrumenteve evropiane dhe veçanërisht pas krijimit të organeve mbikombëtare si Europoli dhe Eurojust-i.Ky botim përfshin si ligjet dhe institucionet e reja edhe ndryshimet e Traktatit të Lisbonës.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages736
ISBN9789995680879
Shtëpia botuesePapirus
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiEdmond Xhabija, Valbona Nano