English in practice View larger

English in practice

Grup autorësh ISO0002

New product

Përshkrim i shkurtër

“Anglishtja nuk është më gjuhë e huaj!” dëgjon shpesh sot të flitet në çdo ambient. Kjo mjafton për të treguar sa shumë e domosdoshme për të gjithë është bërë sot njohja e anglishtes, një premisë për të patur mundësi për të komunikuar në nivel ndërkombëtar e për të patur sukses në të gjitha fushat.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Irisoft Education
ISBN9789928438676

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth përdorimit të librit

Ky është një libër referimi dhe jo vetëm një gramatikë e mirëfilltë e gjuhës angleze. Ai do të jetë i dobishëm ashtu si studentit që do të gjejë sesi duhet ta thotë apo shkruajë diçka, por edhe atij që ka bërë një gabim dhe dëshiron të verifikojë se si dhe ku ka gabuar, apo kërkon zgjidhje më të sakta për çështje të vështira gramatikore dhe leksikore. Për atë që do të studiojnë anglishten siç duhet, ky libër sjell një material tej mase konçiz dhe me informacione të plota për çdo aspekt të mësimit të saj. Një nga avantazhet e këtij teksti është se është ndërtuar për tu studiuar kudo, në çdo kohë, në shtëpi apo udhëtim, për tu konsultuar për pak minuta dhe me një efektivitet shumë të lartë praktik. Rruga më e mirë për ta gjetur një zë të caktuar është referimi në fund të këtij libri. Aty gjenden të gjithë zërat lehtësisht. Në hartimin e tekstit janë përdorur shkurtimet si më poshtë: GB: - anglishte britanike: US – anglishte amerikane.

Data sheet

pages662
ISBN9789928438676
RedaktoriPAvllo Gjidede
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë